Tradycyjna jodełka i sześciokątne płytki - piękne i nowoczesne połączenie.

Opublikowany : 2018-07-07 17:10:57
Kategorie : Inspiracje , Podłogi

Połączenie drewnianej podłogi i sześciokątnych płytek to ostatnio bardzo często spotykane i chętnie wybierane  przez architektów i inwestorów rozwiązanie. Jeszcze do niedawna połączenie to spotkać można było w restauracjach, kawiarniach czy budynkach użyteczności publicznej. Dziś spotyka się je coraz częściej w prywatnych domach. Prezentujemy naszą realizację w której połączono piękna dębową podłogę z sześciokątnymi płytkami ceramicznymi w trzech różnych kolorach. 

Inwestor w swoim pokoju dziennym zdecydował się na dębowy parkiet ułożony w jodełkę. Ten klasyczny wzór parkietu znany był już w XVI wieku. Jednym z pierwszych podłóg ułożonych w ten sposób jest galeria Franciszka I w Fontainebleau wykonana i ułożona w ten sposób w 1539 przez włoskich rzemieślników. W Polsce wzór ten był bardzo popularny w XX wieku. Mimo że jodełka kojarzy się z klasycznymi wnętrzami sam wzór podłogi nie narzuca stylu w wystroju wnętrz, a jedynie podkreśla naturalne ciepło i szlachetność drewna.

Z pokojem sąsiaduje kuchnia w której królują ułożne trójkolorowe kafle w kształcie sześciokąta tworzące wzór plastra miodu. 

Te dwie powierzchnie łączą się w nieregularnej linii. Połączenie klasycznego drewna z sześciokątnymi płytkami ceramicznymi w trzech kolorach nadają wnętrzu specyficznego klimatu. Wykończenie parkietu olejem wyeksponowało piękne usłojenie i wspaniale wkomponowała się w nieregularną linię heksagonalnych płytek ceramicznych ułożonych w kuchni.

Do ułożenia parkietu zastosowaliśmy dwuskładnikowy kleju Maximus 501. Powierzchnia została wykończona olejem Mapei Ultracoat Oil PlusNieregularny kształt szczelin dylatacyjnych pomiędzy drewnianą podłogą a płytkami wykończyliśmy korkiem szerokości 7 mm.

Jesteśmy bardzo ciekawi pańskich opinii. Zachęcamy do komentarzy.

parkiet, podłoga drewniana

parkiet, podłoga drewniana

parkiet, podłoga drewniana

parkiet, podłoga drewniana

Udostępnij ten artykuł

Dodaj komentarz

 (z http://)