Deska barlinecka - Dąb Touch - Senses

Barlinek

1WG000556

259,00 zł

Cena zamówienia PLN

Szeroka, jednopasmowa deska dębowa, barwiona na odcień popielu i pokryta lakierem matowym. Struktura drewna podkreślona szczotkowaniem. Dwustronne fazowanie optycznie wydłuża deskę i podkreśla jej naturalny wygląd.

Rozmiar (cm): 220 x 20,7
Typ drewna:  Dąb
Ilość w opakowaniu :  3,18 m2

Więcej szczegółów

Gatunek drewna Dąb
Typ podłogi Warstwowa
Wykończenie Lakierowana - lakierem matowym
Rodzaj deski 1-lamelowa
Klasyfikacja Średnia ilość senków
fazowanie krawędzi dwustronne (dłuższe krawędzie)
Na ogrzewanie podłogowe Tak
Szczotkowanie powierzchni Tak
Montaż w systemie pływającym Tak
Klejenie do podłoża Tak
Gwarancja producenta 30 lat
Długość deski 2200 mm
Szerokość deski 207 mm
Grubość deski 14 mm
Grubość warstwy wierzchniej 3,2 mm
Ilość desek w opakowaniu 7 lub 8 (6 desek długich + 2 startowe)
Ilość m2 w opakowaniu 3,18
Ilość m2 na palecie 127,2

DESKA BARLINECKA DĄB TOUCH

Szeroka, jednopasmowa deska dębowa, barwiona na odcień popielu i pokryta lakierem matowym. Struktura drewna podkreślona szczotkowaniem. Dwustronne fazowanie optycznie wydłuża deskę i podkreśla jej naturalny wygląd.

Kolekcja SENSES


deska barlineka kolekcja senses

SENSES to twórcze połączenie 3 silnych trendów współczesnego designu: dużego rozmiaru, stonowanej kolorystyki oraz naturalności prawdziwego drewna. Deski mają ponadstandardową szerokość (207 mm), wyraźnie zaznaczone krawędzie, subtelne wybarwienia w kolorach ziemi oraz widoczną naturalną strukturę drewna, podkreśloną naturalnymi olejami lub matowym lakierem.

Kolekcja adresowana jest do osób świadomych siły detalu, które wiedzą, że w ekskluzywnym wnętrzu „mniej znaczy więcej”, a piękno tkwi w jakości surowca i precyzji wykończenia.

Oszczędna forma i dopracowane detale, to kwintesencja najlepszego wzornictwa, która sprawia, że podłogi SENSES będą ozdobą luksusowego wnętrza dzisiaj oraz w przyszłości.

Wykończona olejem naturalnym


deska barlinecka - olej naturalny

Olej naturalny wnika w strukturę drewna, impregnuje i zabezpiecza przed wilgocią oraz uwydatnia cechy drewna, w sposób bardziej widoczny niż olej UV. Olej powoli wnika w strukturę drewna, a następnie utwardza się przez około 7 dni po naniesieniu. Zaleca się, by zaraz po montażu podłogi, nanieść na jej powierzchnię Wax Care Plus (olej naturalny).

 • olejowane podłogi drewniane nabierają niepowtarzalnego wyglądu
 • olej tworzy powierzchnię antystatyczną i ciepłą w dotyku
 • podłogi pokryte olejem są niezwykle trwałe i nie sprawiają trudności w utrzymaniu, zaleca się jednak ich okresową pielęgnację
 • renowacja nie wymaga szlifowania i może być przeprowadzona samodzielnie w kilka godzin
 • możliwość wykonania napraw miejscowych
 • małe rysy są mniej widoczne niż na powłoce lakierowanej
 • zalecane do mieszkań gdzie są zwierzęta
 • łatwa bieżąca pielęgnacja i konserwacja, którą można wykonywać samodzielnie.
 • łatwa w codziennej pielęgnacji
 • ekologiczne lakiery stosowane przez Barlinek to skuteczne zabezpieczenie drewnianej podłogi bez rozpuszczalników niszczących powłokę ozonową Ziemi.

Deska szczotkowana


Szczotkowanie deski polega na mechanicznym usunięciu za pomocą stalowych szczotek miękkich tkanek z warstwy wierzchniej deski. Proces ten odbywa się na linii produkcyjnej przed lakierowaniem lub olejowaniem.

 • oryginalność i niepowtarzalność
 • szczotkowanie podkreśla usłojenie drewna
 • na podłodze szczotkowanej o wiele mniej widać efekty lat jej użytkowania
 • w pomieszczeniach, gdzie znajdują się zwierzęta, znaczenie mniej widoczne są ślady po zarysowaniach.

Budowa deski barlineckiej


Deska Barlinecka to nie jedna, ale trzy warstwy prawdziwego drewna ułożone w nowczesnej konstrykcji krzyżowej. Taka budowa zapewnia stabilność podłogi, pozwala najskuteczniej okiełznać siły natury, przeciwdziałając powstawaniu szczelin czy pęcznieniu drewna wywołanych przez naturalną pracę surowca. Idealnie sprawdza się na ogrzewaniu podłogowym.

budowa deski barlineckiej

Deska Barlinecka produkowana jest wyłącznie z prawdziwego drewna. Ze względu na naturalne zróżnicowanie surowca poszczególne deski oraz ich fragmenty mogą różnić się między sobą, m.in. odcieniem, występowaniem sęków czy układem słoi. Z tego samego powodu produkt finalny może nie być identyczny z prezentowanym w materiałach marketingowych, na wzornikach eksponowanych w punktach sprzedaży oraz na stronie internetowej producenta.

Podłoga na ścianie ?!


W architekturze wnętrz królują naturalne materiały, a wśród nich przede wszystkim drewno. Z jednej strony szuka się dla niego nowych zastosowań, z drugiej – czerpie z tradycyjnych rozwiązań stosowanych od wieków w różnych zakątkach świata.

Teraz montaż deski barlineckiej na ścianie możliwy jest z wykorzystaniem specjalnie zaprojektowanego klipsa montażowego oraz powszechnie dostępnych materiałów wykończeniowych np: płaskowników i kątowników aluminiowych w narożach wewnętrznych i zewnętrznych. Deski na ścianie montować można w poziomie, w pionie, po skosie, na całej ścianie, częściowo ... jak chcesz

deska barlinecka na ścianie.

Informacje dodatkowe :

 • oryginalność i niepowtarzalność
 • Do montażu drewnianych desek warstwowych Barlinek rekomenduje deski z zamkiem czołowym 5Gs lub 5Gc . Zamek ten nie wymaga dobijania na krótkiej krawędzi, dzięki czemu montaż desek jest o wiele prostszy.
 • Połączenie w narożu wewnętrznym możemy wykończyć stosując wypełniacz akrylowy w kolorze desek.
 • Połączenie podłoga-ściana lub zakończenie okładziny ściennej z sufitem możemy zamaskować listwą przypodłogową.
 • Z listwy przypodłogowej możemy zrobić ćwierćwałek do maskowania połączeń – obcinając górę listwy na grubość 14mm.
 • Mocując na okładzinie ściennej telewizor lub szafki, kotwy mocujące montujemy do ściany murowanej. Lekkie przedmioty możemy mocować bezpośrednio do okładziny drewnianej – stosując przeznaczone do tego kotwy.
 • Warunki użytkowania drewnianych desek warstwowych zamocowanych w innych miejscach niż podłoga są takie same jak desek podłogowych tj. wilgotność względna powietrza od 45% do 60%, temperatura od +18 °C do +24°C.
 • Drewniane panele ścienne z deski Barlineckiej należy pielęgnować za pomocą środków pielęgnacyjnych z oferty Barlinka dedykowanych do poszczególnych wykończeń deski.

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Deska barlinecka - Dąb Touch - Senses

Deska barlinecka - Dąb Touch - Senses

Szeroka, jednopasmowa deska dębowa, barwiona na odcień popielu i pokryta lakierem matowym. Struktura drewna podkreślona szczotkowaniem. Dwustronne fazowanie optycznie wydłuża deskę i podkreśla jej naturalny wygląd.

Rozmiar (cm): 220 x 20,7
Typ drewna:  Dąb
Ilość w opakowaniu :  3,18 m2

1 other product in the same category